-15% na całą ofertę z kodem: WIOSNA

Kiedy sztuczne rzęsy wypadają? 0
Kiedy sztuczne rzęsy wypadają?

Kiedy sztuczne rzęsy wypadają?

Sztuczne rzęsy pozwalają uzyskać uwodzicielskie spojrzenie i podkreślają piękno kobiecego oka. Z pewnością dodają tajemniczości i odwagi. Do uwydatnienia linii rzęs wykorzystuje się specjalne produkty pochodzenia naturalnego oraz syntetycznego. Ile czasu wytrzymują poszczególne rodzaje rzęs i kiedy następuje ich wypadanie? Jakich zasad przestrzegać po zabiegu przedłużania rzęs? Jaką trwałość zapewniają sztuczne rzęsy zakładane samodzielnie?

Kiedy sztuczne rzęsy wypadają?

Sztuczne rzęsy aplikowane u kosmetyczki zwykle wytrzymują do 4 tygodni. Wynika to z siły kleju, który po tym czasie zaczyna tracić swoje właściwości. Natomiast rzęsy zakładane samodzielnie mogą mieć charakter jednodniowy lub wielorazowy, więc wypadają – albo się po prostu zużywają – po kilku lub kilkunastu aplikacjach.

Trwałość i charakterystyka różnych typów sztucznych rzęs:

  • Rzęsy kępki - są nakładane za pomocą kleju i zazwyczaj wykorzystywane do makijażu. Możesz je ściągnąć wraz z make-upem, gdyż to z reguły wyroby jednodniowe. Okazuje się, że ich wypadanie następuje najczęściej po kilku dniach. Zalecane jest zdjęcie rzęs przed snem, dzięki czemu zadbasz o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Przy odpowiednim stosowaniu i pielęgnacji struktura rzęs kępek przez dłuższy czas zachowa swoją pierwotną gęstość.
  • Rzęsy na pasku - to wielorazowy produkt, ale jednodniowy. Warto ściągać rzęsy do spania i pamiętać trzeba o oczyszczeniu pozostałości po kleju oraz czyszczeniu w płynie micelarnym. Wyrób wystarczy na 20 aplikacji, dlatego codzienne noszenie pozwoli zachować piękne spojrzenie przez około 20 dni.
  • Rzęsy magnetyczne - to również produkt jednodniowy i wielorazowy. Plusem jest fakt, że nie trzeba czyścić rzęs z kleju, chyba że je tuszowałaś. Dla higieny warto czyścić je płynem micelarnym, przy czym rzęsy tego typu wystarczają na kilkadziesiąt aplikacji. 
  • Rzęsy objętościowe (przedłużanie rzęs) - są zakładane w specjalnych salonach makijażu. Zależnie od jakości produktów i techniki nakładania mogą wytrzymać kilkadziesiąt dni. ZZ reguły przedłużanie rzęs wystarcza na okres 4 tygodni. Ich wypadanie sprawia, że rzęski stają się z czasem coraz rzadsze, więc konieczne jest wykonanie kolejnego zabiegu. Podobnie jak w przypadku wersji zakładanych samodzielnie, także i tutaj wyróżniamy przedłużanie rzęs metodą 1:1, 2:1, 3:1, itd. Przy takim przedłużaniu rzęs mówimy na przykład o efekcie 2D, 3D, etc.

Co robić, aby wypadanie rzęs nie nastąpiło? Jak pielęgnować i zapobiegać?

Długie i zjawiskowe rzęsy są marzeniem każdej kobiety. To podstawowy element makijażu oka uwydatniające naturalne piękno. Aby jak najdłużej utrzymać uwodzicielskie spojrzenie, musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji sztucznych rzęs, zwłaszcza jeśli skorzystałaś z zabiegu kosmetycznego. Pierwsze dwa dni po aplikacji są bardzo ważne - wtedy mocuje się klej i rzęsy są podatne na uszkodzenia. Wypadanie rzęs może pojawić się z różnych przyczyn. Zazwyczaj to między innymi brak stosownej pielęgnacji. Dlatego do ich czesania należy wykorzystać specjalne szczoteczki do rzęs. Tego rodzaju gadżet możesz zamówić samodzielnie. Zwykle jednak szczoteczkę otrzymasz po wyjściu z salonu kosmetycznego po zabiegu przedłużania rzęs.

Nie zapominaj o tym, aby nie trzeć i nie dotykać oczu – takie czynności mogą powodować szybkie wypadanie rzęs. Kolejną kwestią jest zrezygnowanie z moczenia rzęs na basenie i podczas brania prysznica, ponieważ te wtedy są osłabione i po prostu wypadają. Jeśli chcesz malować dolne rzęsy, dobierz taki kosmetyk, który nie zawiera tłustych substancji (np. odpowiedni tusz do rzęs). Odpowiednio korzystaj z zalotki – niewłaściwa obsługa tego narzędzia może powodować wypadanie rzęs oraz ich łamanie.  Dobrym pomysłem jest też unikanie wtulania twarzy w poduszkę w nocy i sen na wznak. 

Przedłużanie rzęs, a ich wypadanie

Zabieg przedłużania rzęs metodą o dowolnej objętości wykonuje kosmetyczka posiadająca ku temu odpowiednie umiejętności oraz wiedzę. Ich wypadanie następuje po około 4 tygodniach, gdy klej straci swoje właściwości. Dlatego zabieg najlepiej wykonywać w salonie, który posiada w tej materii doświadczenie. Produkty stosowane przy przedłużaniu rzęs muszą być najwyższej jakości. Przyczyny wypadania rzęs to bardzo często słaby dobór kleju lub nieodpowiednia technika aplikacji. Musisz wiedzieć, że nie każdy klej do rzęs posiada taką samą siłę wiązania. Ważny jest także odpowiedni dobór sztucznych rzęs do przedłużania. Tego rodzaju wyroby powinny być jedwabiste i starannie wykonane. Jeżeli taki zabieg przedłużania rzęs metodą objętościową (2D, 3D, itp.) chcesz wykonać pierwszy raz, skorzystaj z usług renomowanej kosmetyczki. W ten sposób zmniejszysz ryzyko na przedwczesne wypadanie rzęs.

Rzęsy naturalne i ich zdrowie

Wśród wielu kobiet bardzo często pojawia się pytanie dotyczące tego, jak przedłużanie wpływa na zdrowie naturalnych rzęs. Generalnie stosowanie kleju oraz sztucznych odpowiedników jednorazowych nie wywiera negatywnego wpływu na witalność rzęsek. Należy jednak pamiętać, że od czasu do czasu po prostu warto zrobić sobie krótką przerwę. Czasami naturalne rzęsy mogą być po prostu "zmęczone" ciągłą obecnością kleju.

Ważne jest także odpowiednie stosowanie sztucznych odpowiedników, zgodnie z zaleceniami producenta. Po przedłużaniu rzęs kobieta może  cieszyć się przez długi czas (kilka tygodni) swoim pięknym okiem.   Jednak wersje magnetyczne oraz innego rodzaju kępki na pasku należy ściągać bezpośrednio przed snem. Dzięki temu Twoje naturalne rzęsy pozostaną zdrowe przez długi czas. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Gdy zastosujesz się do przedstawionych zaleceń, zjawisko wypadania rzęs będzie Ci praktycznie całkowicie obce!

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium