-15% na całą ofertę z kodem: WIOSNA

Jak czyścić sztuczne rzęsy? 0
Jak czyścić sztuczne rzęsy?

Jak czyścić sztuczne rzęsy?

Jeśli już jesteś szczęśliwą posiadaczką zalotnego spojrzenia, musisz pamiętać o podstawowym aspekcie dotyczącym sztucznych rzęs, czyli pielęgnacji. Po wyjściu od każdej stylistki powinnaś otrzymać specjalną szczoteczkę do ich czesania oraz garść dodatkowych informacji dotyczących prawidłowego dbania o rzęsy, aby maksymalnie przedłużyć ich trwałość i utrzymać ich piękny wygląd. Również rzęski zakładane samodzielnie w domu wymagają właściwej pielęgnacji. Jeżeli zastanawiasz się jak myć sztuczne rzęsy, znajdujesz się w odpowiednim miejscu!

Czy pielęgnacja różni się w zależności od rodzaju rzęs?

Absolutnie nie. Każdy rodzaj sztucznych rzęs może być pielęgnowany w ten sam sposób. Jeżeli nosisz delikatne rzęsy 1:1 (czyli jedna sztuczna przyklejona do jednej naturalnej), lub zalotne rzęsy objętościowe (kilka rzęs przyklejonych w postaci kępki do jednej naturalnej), czy nawet odważne wersje 10D, 20D, lub 30D, powinnaś unikać tłustych kosmetyków. Ich stosowanie może osłabić wiązanie kleju, co w efekcie spowoduje szybszą utratę rzęs i ich przerzedzenie.

Szczoteczka do rzęs jako podstawowy element pielęgnacji

Po każdej mniej lub bardziej przespanej nocy powinnaś również przeczesać rzęsy szczoteczką w sposób ostrożny i delikatny. Nerwowe ruchy i szarpnięcia są tutaj zdecydowanie niewskazane. Ruch szczoteczką powinien być delikatny, "omiatający" rzęsy najpierw od góry, a następnie z dołu, tak aby wyczesać i ustawić je w prawidłowej pozycji. Jest to sposób na niesforne rzęski, które lubią się wykręcać szczególnie w kącikach oka. Pamiętaj, aby nie szarpać szczoteczką ich zbyt mocno, gdyż możesz je sobie oderwać, a co gorsza wyrwać je wraz ze swoją naturalną rzęsą. Wiele kobiet nie wie, w jaki sposób myć sztuczne rzęsy. Okazuje się jednak, że to czynność stosunkowo prosta.

Jak i czym czyścić sztuczne rzęsy?

Zastanawiasz się jak myć sztuczne rzęsy? Do czyszczenia wykorzystaj płyn micelarny, niepowodujący  szczypania i zaczerwienienia nawet przy przedostaniu się do oka. Podczas mycia używaj ciepłej lub letniej wody, która wypłucze wszystkie pyły i osady, które w ciągu dnia przylgną do rzęs. Wykorzystaj także specjalną szczoteczkę, aby rzęsom nadać im jedwabistej struktury, jednocześnie usuwając drobne zanieczyszczenia.

Decydując się na preparat, którym będziesz myła rzęsy, pamiętaj, że wszystkie operacje wykonujesz na oku, które jest bardzo wrażliwe na silniejsze środki myjące. W trakcie mycia np. pod prysznicem możesz również użyć wcześniej wspomnianej szczoteczki do rzęs i w delikatny sposób przeczesać je pod bieżącą wodą.

Należy także myć sztuczne rzęsy o charakterze wielorazowym, a zarazem jednodniowym (np. rzęsy na pasku). Dlaczego to takie ważne? Na ich strukturze ciągle może pozostawać klej do rzęs. Postaraj się go wyczyścić, aby kolejnego dnia założyć czyste wyroby o nieskazitelnym wyglądzie. Niedomyty klej do rzęs może sprawiać, że Twoje rzęsy na pasku zaczną szybciej tracić swoje właściwości i po prostu się zużyją.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium