-15% na całą ofertę z kodem: WIOSNA

Zastosowanie lampy pierścieniowej 0

Zastosowanie lampy pierścieniowej

W czasach pandemii bardzo popularne stało się porozumiewanie przy użyciu komunikatorów wideo, robienie transmisji na żywo w social mediach oraz wiele innych czynności, w których przede wszystkim używana jest kamerka oraz mikrofon, lecz do ich starannego wykonania przydadzą się akcesoria. Jednym z nich jest lampa pierścieniowa, której zastosowania przedstawię w tym artykule.

Oświetlenie twarzy oraz otoczenia

Przeglądając social media, można trafić na transmisje, w których prowadzący poza rozmową na przykład rysują – w takich sytuacjach często pojawia się problem dotyczący niedoświetlonych miejsc w kadrze. Chcąc eksponować jakiś element, warto zadbać, aby był on dobrze oświetlony oraz żeby kamera była ustawiona w odpowiedni sposób. Lampa pierścieniowa idealnie pokazuje swoje zalety. W przeciwieństwie do lamp posiadających prosto skierowana wiązkę światła lampa pierścieniowa rozprasza blask na większym obszarze, nie powodując efektu olśnienia. Wykorzystaj ten efekt także podczas przedstawiania samej twarzy, uniknij niechcianych olśnień lub przebić światła i na przykład podczas prezentacji make-up wykorzystaj cały jego potencjał, przedstaw jego piękno w lepszym oświetleniu!

Regulacja lampy i statywu

Podczas eksponowania niektórych obiektów sama regulacja mocy może nie wystarczyć – pomimo świetnego rozpraszania światła,  obiekt może powodować skupianie promieni, przez co zdjęcia wychodzą inaczej, aniżeli byśmy chcieli. Rozwiązaniem takiego problem jest regulacja kąta nachylenia oraz wysokości lampy. Możliwości regulacji, jakie oferuje lampa pierścieniowa, pozwalają na dogodne ustawienie i perfekcyjne doświetlenie, przez co każde wykonane zdjęcie z użyciem lampy będzie wyglądać lepiej.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium