TYLKO DO 15 LIPCA - RABAT DO -25% z kodem: LATO24

Wegańskie pędzle do makijażu – co warto wiedzieć? 0

Wegańskie pędzle do makijażu  – co warto wiedzieć?

Wegańskie pędzle do makijażu prawidłowo kojarzą się wielu osobom z nowoczesnym produktem, będącym całkowicie bezpiecznym dla nawet najwrażliwszym skór kobiet. Masz podobne skojarzenia, lecz jednak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Pędzle do makijażu to obszerny temat, lecz postaram się przedstawić kilka istotnych i ciekawych informacji na ich temat.

Jak powstają wegańskie pędzle do makijażu?

Wegańskie pędzle do makijażu powstają przy użyciu taklonu – syntetycznego włókna wykorzystywanego głównie do produkcji pędzli. Używa się go nie tylko w branży beauty, lecz także w budownictwie w pędzlach do malowania oraz w pędzlach do golenia. Włókno powstaje na skutek innowacyjnych technologii, polegającej na wciąganiu włókna. Coraz nowsze techniki produkcyjne pozwalają na uzyskanie lepszego odwzorowania włosia, co przekłada się na większą ilość zalet i oczekiwanych właściwości.

Zalety syntetycznych włókien

Pędzle do makijażu muszą być trwałe, jest to jedna z wielu oczekiwanych przez kosmetyczki właściwości oraz jedna z zalet syntetycznego włosia. Drugą z nich jest łatwość w utrzymywaniu włókien w czystości, jest ona ważna podczas wykonywania make-up’u i nie tylko. Narzędzia, które jednocześnie mają kontakt ze skórą oraz mają na sobie bakterie, są niebezpieczne zarówno dla klientek, jak i kosmetyczek. Włosie naturalne w przeciwieństwie do sztucznego ma większą tendencję do przetrzymywania zarazków, lecz obydwa typy produktów należy często oczyszczać i zwracać szczególną uwagę na sposób ich przechowywania. Pędzle do makijażu z włosiem syntetycznym także nie uczulają, przez co bez skrępowania można z nich korzystać nawet przy kontakcie z bardzo wrażliwą skórą.

 

Zobacz nasze najnowsze produkty:

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium