RABATY DO -25% z kodem: LATO24

Pigmenty do oczu a cienie do powiek – różnice 0

Pigmenty do oczu a cienie do powiek – różnice

Cienie do powiek są świetnym wyborem dla kobiet chcących wymodelować kształt oka wraz z podkreśleniem koloru tęczówki, lecz czy pigment do oczu może spełniać to samo zadanie? Jakie występują cienie do powiek a pigmenty do oczu oraz czy występujące między nimi różnice wykluczają użycie obydwóch produktów na raz? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w tym artykule.

Pigmenty do oczu – najważniejsze różnice

Najważniejszą różnicą pomiędzy nimi są użyte tworzywa w trakcie ich produkcji – to one powodują, że pigmenty do oczu występują w formie sypkiej, a cienie do powiek najczęściej spotykamy w paletach w twardszej konsystencji. Wraz z różniącą się formą również inaczej nakładamy te produkty na skórę, wskutek tego warto zakupić odpowiedni zestaw pędzli do makijażu lub jeden pędzel umożliwiający nałożenie cieni do powiek. Natomiast pigmenty do oczu zaleca się nakładać przy pomocy pacynki na wcześniej nałożoną bazę lub specjalny klej, a aplikację na sucho należy stosować jedynie wtedy, kiedy chcemy uzyskać poświatę. Sypka konsystencja pigmentu ma także swoje zalet – dzięki niej możliwa jest aplikacja punktowo lub całościowo, przy czym to my określamy gęstość nałożenia i ostateczne nasycenie koloru. 

Podobieństwa pomiędzy cieniem a pigmentem

Największym występującym podobieństwem jest miejsce, gdzie nakładamy produkty – jest to powieka oraz okolicy oka. Pigmenty do oczu i cienie do powiek można stosować również w tym samym czasie, połączenie obydwóch produktów skutkuje powstaniem świetnego i niecodziennego efektu. 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium