-15% na całą ofertę z kodem: WIOSNA

O czym pamiętać wybierając gąbki do makijażu? 0
O czym pamiętać wybierając gąbki do makijażu?

O czym pamiętać wybierając gąbki do makijażu?

Gąbki do makijażu są dla wielu kobiet nieodłącznym elementem kosmetyczki. Są delikatne a ich używanie pozwala poczuć odrobinę luksusu podczas wykonywania make-up’u. Czym powinna odznaczać się najlepsza gąbka? Jaki materiał będzie niezastąpiony i na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru produktu?

Gąbki do makijażu – jakich materiałów nie wybierać?

Ważne jest, aby nie ignorować materiału gąbki – ma ona styczność z kosmetykami oraz skórą, więc warto zadbać o wysoką jakość ich wykonania. Materiałem stosowanym w gąbkach oraz jednocześnie szkodzącym wrażliwej skórze jest lateks. Alergia na niego może objawiać się świądem, wysypką na skórze, zapaleniem spojówek, a nawet astmą oskrzelową. Wybierając odpowiednie uzyskamy jeszcze lepszy efekt wykonanego make-up’u bez jakichkolwiek podrażnień lub zaczerwień na skórze. Podczas produkcji gąbek dostępnych w naszej ofercie wykorzystujemy tylko wysokogatunkowe materiały niepodrażniające nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Cechy dobrych gąbek do makijażu

Pierwszą z nich jest rozszerzalność po zamoczeniu w wodzie. Jest to oczekiwana właściwość przez kosmetyczki, produkty nieposiadające go są uważane za gorzej wykonane oraz mniej praktyczne w użyciu. Drugą cechą jest miękka powierzchnia odpowiednio wchłaniająca i rozprowadzająca materiał. Kosmetyczka nie oczekuje od gąbki do makijażu wchłaniania materiału, którego nie rozprowadza. Pozostawiania po sobie dziurek w make-up’ie  jest domeną głównie produktów posiadających chropowatą powierzchnię i słabą jakość wykonania. Kolejnym ważnym aspektem, jaki nie można pominąć podczas wyboru gąbki, jest łatwość jej wyczyszczenia. Zalegające kosmetyki utrudniają nałożenie kolejnych produktów oraz pozbawiają gąbki jej pierwotnych właściwości.

 

Zobacz nasze najnowsze produkty:

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium