-15% na całą ofertę z kodem: WIOSNA

Nitkowanie brwi krok po kroku 0

Nitkowanie brwi krok po kroku

Nitkowanie brwi jest popularną metodą stosowaną w kosmetologii. Nić poza regulowaniem brwi często służy do pozbywania się wąsika lub włosków na policzkach. Jakie korzyści przynosi nitkowanie brwi oraz czy jest bezpieczne?

Na czym polega nitkowanie brwi?

Nitkowanie brwi to proces polegający na usuwaniu włosów brwi przy użyciu specjalnego kawałka nici (zwykle bawełnianej) . Jest to jedna z metod depilacji, dzięki której możemy usunąć włoski wraz z cebulkami, czyli korzeniem włosa osadzonym głęboko w skórze. Zabieg ten przeprowadzać możemy zarówno na łuku brwi, jak i wielu innych częściach twarzy, takich jak niechciany wąsik. Proces ten bardzo często określa się także jako regulacja brwi lub depilacja brwi. Jednak jak sama nazwa wskazuje, zabieg nitkowania wymaga wykorzystania specjalnej nici – w użycie nie wchodzi więc wosk.

Jak działa nitkowanie brwi?

Nitkowanie brwi jest formą depilacji. Za taki zabieg może odpowiadać kosmetyczka, jeżeli jednak nabierzesz doświadczenia i trochę potrenujesz, zrobisz to sama. Wówczas pęseta będzie jedynie dodatkiem. Proces ten usuwa cały włos, w tym cebulkę, zamiast go przycinać. Zaczyna się od oczyszczenia skóry pod i wokół brwi z delikatnym środkiem czyszczącym.

Czy nitkowanie brwi boli?

Wiele kobiet, zastanawiających się nad wykonaniem zabiegu, chce wiedzieć, czy nitkowanie brwi boli. Prawidłowo przeprowadzony proces może być odczuwalny, ale nie powinien być szczególnie bolesny. Przez bardzo krótki czas Twoja skóra może zyskać nieco zaczerwienień, ale po chwili powinna wrócić do normy. Jest to skuteczny i szybki sposób na pozbycie się owłosienia – jeżeli chcesz wyregulować swoje włoski, wybierz nić do brwi i zacznij działać.

Podstawy nitkowania brwi

Do odpowiedniego przebiegu należy nie tylko przygotować właściwą instrukcję, ale także kilku ważnych produktów. Jest to nić o długości około 20 centymetrów, wacik kosmetyczny i żel do zdezynfekowania dłoni. Miej na uwadze, że zabieg sprawia odrobinę trudności – postaraj się również znaleźć więcej czasu, w szczególności, kiedy wykonujesz zabieg po raz pierwszy. Właściwie wykonany zabieg pozwala nadać odpowiedni kształt brwi. Cały proces wyrywania włosków nie trwa zbyt długo. Jeżeli przeprowadzasz go regularnie i masz wprawę, możesz wykonać ten zabieg w zaledwie 5 minut.

Nitkowanie brwi krok po kroku 

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, jest wyczyszczenie dłoni. Zarazki lub bakterie z łatwością przenikną na skórę. Następnym krokiem jest wybór i osuszenie miejsca, na którym chcesz dokonać depilacji. Po dokładnym osuszeniu załóż nić na palce i wielokrotnie skrzyżuj, w wyniku czego powinien powstać okrąg. Ostatnim etapem jest przyłożenie własnoręcznie złożonej nici do miejsca, które chcemy wydepilować. 

Czego unikać podczas nitkowania brwi

Nitkowanie brwi jest procesem związanym ściśle z bliskim kontaktem wyrobu ze skórą, przez co nitka jest jednorazowego użytku. Nie należy wykorzystywać jej ponownie nawet w kontakcie z tą samą osobą.

Zobacz także nasze produkty:

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium