-15% na całą ofertę z kodem: WIOSNA

Jakie zastosowanie ma zalotka? 0

Jakie zastosowanie ma zalotka?

Wprawionym kosmetyczkom wydawać się może, iż zalotka ma tylko jedno proste zastosowanie – podkręcenie rzęs. Jednak w praktyce, ma ich nieco więcej! Jeśli chcesz się dowiedzieć, co można zrobić przy jej użyciu, przeczytaj ten artykuł.

Doskonałe podkreślenie łuku brwi

Czy podczas nakładania make-up’u chciałaś wykonać idealny łuk, lecz wielokrotnie się to nie udało? Zalotka jest odpowiedzią na kłopoty z tym związane. Przykładając do brwi, możemy jeszcze przed położeniem makijażu zdecydować, gdzie będzie znajdować się kreska. Przechodząc do nakładania, przykładamy górną wyprofilowaną część do brwi, zaznaczamy łuk kredką i tak oto w łatwy sposób możemy uzyskać podkreślenie łuku brwi. Tą samą częścią również wykonać możemy cut crease, czyli zgrabne zaakcentowanie górnej powieki oraz nałożenie sięgającej poza zewnętrzny kącik oka grubej i wydłużonej kreski. Osiągnięcie odpowiednich kształtów kresek staje się dużo łatwiejsze, jeśli w naszej ręce znajduje się zalotka.

Prosty i zaskakujący wing liner

Trikiem ułatwiającym kolejną czynność, czyli wykonanie wing liner’a jest wykorzystanie jednego z prostych elementów zaraz obok części przeznaczonej do podkręcania rzęs. Uzyskanie prostych linii podczas wykonywania makijażu nadaje mu wyjątkowy efekt oraz wygląda starannie. Jak widać, zalotka ma wiele zalet, nie wszystkie wykorzystać możemy do czynności niezwiązanych z modelowaniem rzęs. Wykorzystywanie jej w tych celach w żaden sposób nie szkodzi naszemu przyrządowi, co najwyżej produkt może zostać przypadkowo pomalowany kredką. Pamiętaj jednak, aby podczas stosowania zalotki do podkręcania rzęs nie naciskać jej zbyt mocno, utrzymywać rzęsy od 5 do 10 sekund i dezynfekować ją w celu uniknięcia przeniknięcia chorobotwórczych drobnoustrojów.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium