-15% na całą ofertę z kodem: WIOSNA

Jaką lampę wybrać do salonu kosmetycznego? 0
Jaką lampę wybrać do salonu kosmetycznego?


Lampa do paznokci
jest niezbędna do wykonania manicure hybrydowego. Urządzenie pozwala utwardzić lakier i cieszyć się pięknymi, zadbanymi paznokciami nawet do 4 tygodni! Zadanie jednak jest jeszcze trudniejsze gdy poszukujemy urządzenia nie tylko do własnego użytku, lecz planujemy na nim pracować z klientkami. Jaka więc lampa będzie najlepsza do salonu kosmetycznego?

Najważniejsza różnica 

Wybierając lampę, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, do jakich zabiegów będziemy ją wykorzystywać. Rodzaj manicure jest tutaj bardzo ważny, lakiery hybrydowe utwardzą się w każdym rodzaju lamp, jednak w przypadku manicure żelowego sprawa bardziej się komplikuje. Do tego rodzaju zabiegu nada się UV lub UV/LED. Jaki rodzaj lamy wybrać do salonu kosmetycznego?

Lampa UV 

Najlepiej sprawdzi się do utrwalenia lakieru hybrydowego. Emituje światło ultrafioletowe. Wyposażona jest zazwyczaj w 2 - 4 żarówek. Utwardza w około 2 minuty. 

Lampa LED

Składa się z kilku do kilkunastu diod LED. Niebywałą zaletą jest czas, jaki potrzebuje do utwardzenia żelu, do 60 sekund powinna poradzić sobie z każdym rodzajem, pozwala to na skrócenie czasu pracy. Odznacza się również stosunkowo długą żywotnością oraz niskim zużyciem energii. 

Lampa UV/LED

Łączy działanie lampy UV oraz LED, dzięki temu utrwalimy pod nią zarówno lakier hybrydowy, żel, akrylożel jak i inne produkty. Tego rodzaju urządzenia są najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane technologicznie.

Jaką moc lampy wybrać do salonu kosmetycznego?  

Bardzo ważny jest wybór mocy lampy, pozwoli to nie tylko przyspieszyć czas wykonania zabiegu, zapobiegnie marszczeniu się lakieru oraz odchodzeniu od płytki, a nawet wystąpieniu reakcji alergicznej. Należy więc unikać lamp o niskiej mocy, najlepiej wybrać taką powyżej 36W.

Czy wielkość lampy w salonie kosmetycznym ma znaczenie?

Zdecydowanie, powinniśmy na to zwrócić uwagę. Zależy nam przecież by klientki były zadowolone z usług i chętnie do nas wracały. Komfortowe korzystanie z lampy na pewno nam w tym pomoże. Dobrze więc wybrać większą lampę, pod którą wygodnie będzie włożyć nawet całą dłoń.

Podsumowując, przy wyborze lampy do salonu kosmetycznego, powinniśmy przede wszystkim kierować się tym, do jakich celów będzie ona wykorzystywana. Ułatwieniem może okazać się timer, który wskaże czas pracy. Często warto zainwestować nawet większą kwotę, niż wydawać na ciągłe naprawy czy zakupy nowej. Gdy zależy nam na wysokiej jakości wykonywanych usług, warto dokładnie przemyśleć wybór.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium