WYPRÓBUJ NOWE ŻELE BUDUJĄCE MASTERGEL

Jak stosować primer do rzęs? 0

Jak stosować primer do rzęs?

Jednym z produktów stosowanych przez stylistki podczas zabiegów jest primer do rzęs. Wyrób ten ma ściśle określone działanie, jednakże jest często mylony z innymi produktami, a jego właściwości często wykorzystuje się w trudnych warunkach. Dlatego wyjaśniamy, czym jest primer do rzęs i jak powinien być stosowany podczas pracy.

Co to jest primer do rzęs?

Primer do rzęs to wyrób (podkład lub środek), mający za zadanie zwiększyć przyczepność aplikowanych rzęs i przyśpieszyć proces wiązania kleju. Mówiąc prościej, primer do rzęs jest używany do szybszej aplikacji rzęs, która będzie wytrzymalsza niż zazwyczaj. Zazwyczaj stosuję się go wtedy, kiedy panują warunki niesprzyjające sztucznym rzęsom, a poziom wilgoci odbiega od normy. Wśród listy składników znaleźć możemy: wodę, PVP (poliwinylopirolidon), alkohol, czyli tzw. etanol będący rozpuszczalnikiem dla PVP oraz substancje aromatyczne. Ich proporcje lub rodzaj są różne i często uzależnione od producenta.

Jak użyć środka do rzęs?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie odpowiednich narzędzi, którym jest między innymi bezwłókienny aplikator. Dodatkowym zabiegiem może być użycie cleaner’a. Wyrób ten jest często kojarzony z primer’em, lecz służy on do innych celów – cleaner oczyszcza i odtłuszcza, a primer do rzęs zwiększa przyczepność i wytrzymałość. Niedużą część środka nakładamy na aplikator, którym to przesmarowujemy każdą rzęskę wyłącznie od części nasady. Primer do rzęs musi być zaaplikowany w odpowiedniej i jednakowej ilości, źle wykonany zabieg może doprowadzić do całkowicie odwrotnego efektu, niż oczekiwaliśmy.

 

Podsumowując, primer do rzęs jest ważnym produktem w trakcie wykonywania zabiegu w warunkach odbiegających od norm, gdzie wilgoć nie jest sprzyjająca używanym przez nas produktom.

 

Zobacz także nasze produkty:

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium