RABATY DO -25% z kodem: LATO24

Gąbka do makijażu ma znaczenie! 0

Czy moc lampy LED do paznokci ma znaczenie?

Lampy LED do paznokci jest szeroko znana wśród kobiet, wykonujących paznokcie. Jest ona powszechnie stosowana w salonach kosmetycznych. Dostępne są w ofercie wielu sklepów z różnej z różną mocą, lecz czy ma ona znaczenie w utwardzaniu paznokci?

Znaczenie mocy lamp LED

Lampy LED do paznokci im większą mocą dysponują, tym szybciej utwardzają paznokcie. Natomiast lampa 20 W jest zazwyczaj dwa razy szyba od lampy 10 W. Dla przykładu czas utrwalania lakieru hybrydowego dla 10 W jest równy 90 sekund, a dla 20 W wynosi od 30 do 60 sekund. Znaleźć na rynku znaleźć również można lampy 3 W, których czas utrwalania jest równy 120 sekund, czyli o ok. 33% – tyle samo, o ile słabsza jest lampa. Jak widać, moc lampy LED do paznokci ma duże znaczenie, jeśli chodzi o czas utwardzania manicure. Jest to głównie domena lamp LED, w wersjach UV moc nie ma znaczenia względem czasu utrwalania. Aczkolwiek lampa UV z większą mocą dedykowana jest do salonów kosmetycznych, a z mniejszą do użytku domowego.

Czy duża moc jest dobra dla paznokci?

Coraz większa moc lampy może być zachętą, aby ją wybrać, lecz jak ona wpływa na wykonywane paznokcie? Zbyt duża ilość watów może pomarszczyć lakier. Rozwiązaniem problemu zbyt dużej mocy jest tryb nazywany „Low Heat Mode”. Umożliwia on stopniowe nagrzewanie się lampy. Lampy LED do paznokci posiadają różne działanie tego trybu – ważne jest, aby odpowiednio dostosować moc lampy. Pomarszczenie się lakieru zależy także od jego jakości. Lakier wykonany z najlepszych składników może nawet przy bardzo dużych temperaturach nie tracić swojego wyglądu, a lakiery wykonane z kiepską dokładnością szybką ulegną zniszczeniu, nawet przy małej ilości watów lampy.

 

Zobacz także nasze produkty:

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium