TYLKO DO 15 LIPCA - RABAT DO -25% z kodem: LATO24

Czy zalotkę można stosować codziennie? 0

Czy zalotkę można stosować codziennie?

Zalotka służy do trwałego i bezpiecznego podkręcania rzęs. Uzyskiwany efekt zaskakuje wiele osób, a w połączeniu ze schludnym makijażem możesz elegancko się zaprezentować. Zdecydowanie warto poświęć czas dla takiego zabiegu, lecz czy można wykonywać go codziennie bez żadnych obaw o rzęsy? Przy okazji: jaką zalotkę wybrać dla większego bezpieczeństwa naturalnych włosków?

Wybór odpowiedniego przyrządu

Najważniejsze jest, aby w przypadku nieelektronicznych zalotek korzystać z wersji posiadających gumki, które chronią rzęsy podczas podkręcania przed połamaniem. Odpowiednio doposażona zalotka nie powinna wyrządzić żadnej krzywdy w czasie zabiegu, a wręcz może nas od tego ochronić. Starajmy się unikać najtańszego produktu, raczej wybierajmy przyrządy zbliżone do klasy profesjonalnej, będzie to dobra inwestycja we własne bezpieczne i zdrowe rzęsy. 

Jak używać zalotki na co dzień?

Wnioskując, używanie jej codziennie nie zaszkodzi naszym rzęsom, ale może się to stać, kiedy nie stosujemy odpowiednich postaw. Zalotkę nie trzeba często wymieniać, profesjonalna wystarczy na długi czas, lecz należy pamiętać o umieszczonych w nich gumkach – trzeba je wymieniać mniej więcej co dwa miesiące, aczkolwiek zauważając szybszą utratę oryginalnych właściwości, powinno się dokonać wymiany od razu. Wiele kosmetyczek wspominając o stosowaniu zalotki, oprócz doradzania ich dezynfekcji przed i po użyciu poleca sposób na szybsze i twardsze podkręcenie rzęs, mianowicie ostrożne podgrzanie naszego produktu. Zbyt wysoka temperatura uszkodzi rzęsy, pogorszy wygląd oraz spowoduje ich przyklejenie. Lepkie rzęsy mogą też być przyczyną wcześniej nałożonych na nich tuszy i tym podobnych substancji – podkręcanie najlepiej wykonać na umytych i czystych rzęsach.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium