WYPRÓBUJ NOWE ŻELE BUDUJĄCE MASTERGEL

Czy lampy UV niszczą ozdoby do paznokci? 0

Czy lampy UV niszczą ozdoby do paznokci?

Promieniowanie lampy UV jest zbyt słabe, aby zaszkodzić naszej skórze albo naszym paznokciom. Nawet przy codziennym stosowaniu jest to zbyt mała ilość ultrafioletu, żeby osłabić skórę, lecz czy ozdoby do paznokci są mniej lub bardziej narażone na działanie promieniowania?

Wpływ UV na ozdoby i paznokcie

Jak wynika z badań „Nail Lamp – The Facts. Bio Sculpture Newsletter, Spring 2011” sześciogodzinne promieniowanie lampy UV jest równomierne z dziesięciominutowym promieniowaniem słońca. Jak można wywnioskować z przedstawionych badań, jest to znikoma szkodliwość obydwóch źródeł ultrafioletu – 10 minut przebywania w słońcu nie przyczynia się do uszkodzenia paznokci, a tym bardziej do ich zdobień. Bardzo duża ilość promieniowania ultrafioletowego, która jest niemożliwa do wyemitowania przez lampy UV, na metalowe ozdoby powoduje pogorszenie ich wytrzymałości. Istnieje jednak zabezpieczenie metali przed ultrafioletem, w tym celu stosuje się specjalne powłoki nakładane na metal. Klientki niedające się przekonać nieszkodliwością lamp można wyposażyć w rękawiczki z wycięciami na paznokcie, przykryć dłoń materiałem lub posmarować filtrem +15.

Bezpieczeństwo lampy UV

Należy pamiętać, aby zakupiona lampa UV nie była najtańszym dostępnym wyborem oraz była wcześniej sprawdzona. Najtańsze produkty poprzez gorsze wykonanie mogą emitować więcej UV – dalej nie będzie to szkodliwa ilość, ale jednak większa. Najtańsze produkty  pobierają więcej prądu, nierówno pracują oraz mają większą tendencję do występowania uszkodzeń. Wybierając lampy UV lub LED pamiętaj o bezpieczeństwie swoim oraz innych, jakościowe narzędzia pracy stanowią podstawę dobrze wykonanych paznokci.

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium