-15% na całą ofertę z kodem: WIOSNA

Co ile wymieniać pędzle do makijażu? 0

Co ile wymieniać pędzle do makijażu?

Nieważne czy korzystasz z amatorskich bądź profesjonalnych pędzli. Nawet najlepszej jakości produkty zużywają się, tracąc swoje właściwości i piękny wygląd. Czas od zakupu aż do wyrzucenia ze względu całkowitego uszkodzenia różni się od siebie, lecz czy zestawy pędzli do makijażu mają określony przewidywany czas użyteczności? Co ile je wymieniać i jakie czynniki wpływają na ich zużywanie.

Najlepszy czas na wymianę pędzli

Następuje on wtedy, kiedy nie nadają się już do użytku. Korzystanie wówczas z zepsutych pędzli przynosi nam więcej strat, aniżeli korzyści – nierównomierne rozprowadzanie kosmetyku, niewygodne posługiwać się lub nawet przenoszenie bakterii na skórę to jedne z problemów, jakie noszą za sobą zużyte pędzle. Aby temu zaradzić, warto wcześniej zaplanować wymianę i zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, jakie towarzyszą pędzlom będącym na skraju bycia zdolnymi do korzystania. Wypadanie włosia jest częstym problemem, jest ono drobną uszczypliwością początkowo niewpływającą na jakość wykonywanego makijażu, lecz jeśli z czasem się nasila, warto zacząć zastanawiać się nad wymienieniem pędzla. Wypadanie włosia nie musi być winą producenta, lecz może być ono spowodowane nieprawidłowym posługiwaniem, mianowicie złym myciem i suszeniem. Niedokładny proces oczyszczania jest również przyczyną luzowania się skuwki i psucia się w szczególności drewnianych rączek. Zerwana rączką również jest przyczyną, dla której powinniśmy wymienić pędzel. W pęknięciu gromadzą się bakterie przechodzące na ręce, a podczas kontaktu ze skórą, oczami lub ustami przenikają do organizmu. Są to podstawowe i bardzo ważne powodu, aby wymienić zestawy pędzli do makijażu.

Pielęgnacja włosia

Czynnikiem, od którego również zależy czas korzystania, jest mycie włosia pędzla. Zestawy pędzli do makijażu tak jak inne akcesoria wymagają oczyszczenia z poprzednio nałożonego kosmetyku, a ich suszenie powinno odbyć się w sposób zalecany przez producenta. 

 

Zobacz nasze najnowsze produkty:

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium