RABATY DO -25% z kodem: LATO24

Czy pędzel do podkładu trzeba myć codziennie? 0

Czy pędzel do podkładu trzeba myć codziennie?

Pędzle do makijażu są także tymi akcesorami, które należy myć. Zalegające w nich zanieczyszczenia mogą doprowadzić do stanów zapalnych oraz podrażnienia skóry, co jak dobrze wiemy, nie wpływa korzystnie na wygląd skóry. Odpowiadamy, czy pędzle do podkładu należy myć codziennie oraz jak prawidłowo wykonywać tę czynność.

Jak często myć pędzle do makijażu?

Odstęp pomiędzy wykonywanymi make-up’ami jest ważnym czynnikiem podczas odpowiadania sobie na pytanie, czy trzeba myć codziennie pędzle do makijażu. Jeśli chcemy korzystać z jak najczystszych narzędzi bez obaw o powstanie skupisk bakterii, mycie należy wykonać po każdym użyciu. Jeśli jednak chcemy czyścić pędzle do makijażu w optymalnym przedziale czasowym, należy rozdzielić przybory do makijażu na dwie grupy – te dostosowane do płynnych i sypkich kosmetyków. Podczas codziennego stosowania pierwszą grupę akcesoriów najlepiej czyścić codziennie, a drugą co 2 i 3 dni. Wynika to z różnicy właściwości substancji – płynne wyroby po zaschnięciu są szkodliwe nie tylko dla samego włosia, natomiast kosmetyki w sypkiej formule są mniejszym zagrożeniem.

Sposoby czyszczenia pędzli do makijażu

Sposób mycia pędzli jest wiele, lecz należy mieć na uwadze, z jakim włosiem mamy do czynienia. Niektóre metody opierające się na intensywnym pocieraniu mogą nieodwracalnie uszkodzić delikatne włosie. Pierwszy sposób polega na myciu pędzli za pomocą płynu do czyszczenia i chusteczki higienicznej – wylewamy płyn na chusteczkę i wycieramy nią pędzel. Jest to często spotykane podejście w kwestii dbania o higienę. Niedużym wydatkiem łatwo i szybko wyeliminujemy zanieczyszczenia z akcesoriów do makijażu. Stosowanie drugiego sposobu jest nieco bardziej wymagające, aczkolwiek bez problemu zauważymy różnice pomiędzy pierwszą a drugą metodą. Opiera się głównie na użyciu miseczki z mydłem lub szamponem. Na wyróżnienie zasługuje również olejek myjący – bez trudności poradzi sobie z mocno zabrudzonymi pędzlami, lecz proces jest czasochłonny.

 

Zobacz także nasze produkty:

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Chciałabyś jako pierwsza dostawać informację o zbliżających się promocjach i rabatach?
Zapisz się do naszego newslettera
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium